3 tipy, ako byť každý jeden deň motivovaná a pozitívne naladená

Pre niekoho je každý deň príležitosťou na zlepšovanie, dosahovanie cieľov, ktoré si stanovil a učenie sa novým veciam. No väčšina z nás má aj také dni, kedy sa nám absolútne nič nechce, najradšej by sme preležali celý deň v posteli, s jedlom, dobrou knihou, prípadne nejakou príjemnou spoločnosťou. Aj také dni musia byť, no nemôžu sa opakovať príliš často. Dnes máme pre vás 3 tipy na to, ako sa namotivovať a dosahovať to, čo ste vždy chceli.

3 tipy, ako byť každý jeden deň motivovaná a pozitívne naladená (Foto: pixabay.com)

Všetko si zapisujte, nie len povinnosti

Na to, aby sme nič nezabudli si zapisujeme poznámky do telefónu alebo zošita. Rovnako to je aj s povinnosťami a úlohami, ktoré by sme mali splniť. Presne toto by ste mali zaradiť do každodennej rutiny. Okrem toho si tam ale skúste pripísať nejaké svoje myšlienky alebo motivačné citáty. Môže to dopomôcť k takej tej citovej ventilácií a zároveň motivácií. Keď si to potom budete o pár týždňov alebo mesiacov čítať, tak vás to bude motivovať v tom, ako sa vám zmenilo myslenie a postoj k svetu.

Vďačnosť každé ráno

Ak ste vďační za maličkosti v živote, tak sa vám žije oveľa lepšie a krajšie. Aj keď máte ráno zlú náladu alebo sa vám nechce nič robiť, tak si spomeňte aspoň na 5 vecí, za ktoré ste v ten deň vďační. Môže to byť strecha nad hlavou, jedlo, teplá voda, spoločnosť blízkej osoby, pekné počasie, možnosť ísť do práce, vaše deti alebo príležitosti, ktoré vás doteraz postretli. Aj keď sa vám možno v tej chvíli zdá, že nemáte byť za čo vďační, tak si skúste spomenúť na to, čo všetko vám bolo do života dané.

Meditácia a cvičenie

Motiváciu mysle môžete docieliť aj tým, že urobíte niečo pre svoje telo. Preto je ideálne cvičenie alebo joga. Pri tomto cvičení sa vám do mozgu uvoľňujú endorfíny, vďaka ktorým máte potom lepšiu náladu a úsmev na perách. Okrem klasického cvičenia môžete vyskúšať aj meditáciu, pri ktorej trochu zrelaxujete myseľ, pretriedite si myšlienky a aj takýmto spôsobom môžete prísť na nové nápady či veci, ktoré by ste mohli v budúcnosti urobiť.