5 dôvodov, prečo máte nafúknuté brucho a ako sa ho zbaviť

Nadúvanie je bežný zdravotný problém, ktorý je nielen nepríjemný na oko, ale spôsobuje aj veľa nepohodlia. Všetci vieme, že je to bežný problém, ktorý sa zvyčajne vyskytuje po ťažkom jedle. Ale existujú ľudia, ktorí sa stále cítia nafúknutí. Podľa odborníkov existuje niekoľko aspektov, ktoré k tomuto stavu prispievajú. Najčastejšie k ním patria potraviny, ktoré zadržiavajú vodu v tele a spomaľujú trávenie.

5 dôvodov, prečo máte nafúknuté brucho a ako sa ho zbaviť
5 dôvodov, prečo máte nafúknuté brucho a ako sa ho zbaviť (Zdroj: Unsplash.com)

Nepijete dostatok vody

A nie je to len nadúvanie. Všetci vieme, že mnohé zdravotné problémy sa zvyčajne vyskytujú, ak nepijete dostatok vody každý deň, najmä ak pijete kávu alebo alkohol. Potrebujete piť každý deň aspoň 8 pohárov vody. Ak nepijete vody dostatok, váš organizmus začne používať kvapaliny, ktoré nájde, čo znamená, že môže dôjsť k nadúvaniu kvôli zadržiavaniu tekutín.

Zápcha

Zápcha je ďalším bežným dôvodom nadúvania. Takže, dámy a páni, ak trpíte týmto problémom, musíte pridať viac vlákniny do vašej stravy. Vláknina vám pomôže urýchliť proces trávenia a zbaviť sa nadúvania.

Stres

Nadúvanie môže byť spôsobené prílišným stresom. Keď je náš systém stresovaný, mozog zabraňuje správnemu fungovaniu tráviaceho systému. Tiež môžete byť nafúknutie spôsobené zápchou a bolesťou žalúdka. Ako náhle uvoľníte stres, vyriešite tým aj problém s nadúvaním.

Jete príliš rýchlo

Odborníci varujú, že ak nebudete dostatočne žuť potravu, bude to telo spracovávať pomalšie a môže sa objaviť nadúvanie. Je to jednoduché – pokúste sa jesť jedlo v malých sústach a poriadne ho požuť.

Sacharidy

Pokiaľ spotrebujete príliš veľa sacharidov, môže dôjsť k nadúvaniu. Nebojte sa, pretože tento problém môžete vyriešiť jedlom s nízkym obsahom uhľovodíkov. Taktiež nahraďte cukor a alkohol zeleninou a ovocím.

Pomôcť môžu aj výživové doplnky. Pri výbere vám odborne poradia aj cez internet, nie v diskusiách ale na stránkach online lekárne. Internet má tú výhodu, že môžete nakúpiť ešte lacnejšie, keď si pri nákupe uplatňujete zľavové kódy. Tie sú stovky na zlavovy-kod.sk, kde sú všetky zadarmo a ihneď platné, môžete s nimi okamžite ušetriť pri nákupe. Tu môže pomôcť a ušetriť niekoľko eur pri nákupe pilulka zľavový kupón. Ten stačí zobraziť, zľavový kód skopírovať a následne uplatniť pri svojom nákupe v obchode.