Ako rozjasniť vodu v bazéne?

Kto by sa chcel kúpať v zelenkastej vode, ktorá nevábne vonia? Keď prídete počas sparných letných dní unavený domov, túžite po chladivom náruči vody. Ako docieliť, aby bola priezračne čistá, nedráždila pokožku a neohrozovala vaše zdravie?

Ako rozjasniť vodu v bazéne?
Ako rozjasniť vodu v bazéne? (zdroj: komerčný článok)

Ako rozjasniť vodu v bazéne?

Bazén sa stáva neoddeliteľnou súčasťou moderných záhrad rovnako ako solárna sprcha. A nie je sa čomu diviť. Verejné kúpaliská často praskajú vo švíkoch a v bazéne sa skoro neosviežite, pretože je tam hlava na hlave. Vlastný bazén je tak na nezaplatenie.

Ako sa starať o vodu v bazéne?

Keď slniečko páli o sto šesť, stačí málo a voda v bazéne sa zakalí, zozelenie a šíri sa z nej nepríjemný odér. Na vine sú vysoké teploty, nečistoty ako zvyšky hmyzu, tráva, prach, zvyšky opaľovacieho krému, vírusy, baktérie a nežiaduce riasy. Ako sa o vodu postarať?

Základný je správny výber filtrácie.

Na trhu nájdete hneď dva druhy. Kartušovú filtráciu, ktorá je cenovo dostupná a vhodná na filtrovanie vody v nadzemnom bazéne s objemom maximálne 8 m3 a pieskovú filtráciu. Tá ponúka ideálne riešenie pre filtrovanie vody vo všetkých nadzemných bazénoch, jej výhodou je takmer bezúdržbová prevádzka a vysoká účinnosť.

Viete, že filtrácia by mala bežať aspoň dvakrát denne po dobu 4-5 hodín?

Na čo sa pri výbere filtrácie zamerať?

Okrem voľby medzi pieskovou a kartušovou filtráciou tiež na filtračný výkon. Ten ovplyvní, či filtrácia odvedie svoju prácu podľa vašich predstáv alebo nie.

Náš tip: Pokiaľ pôjdete filtráciu kúpiť, spočítajte si, aký filtračný výkon pre svoj bazén potrebujete. Objem bazéna vydeľte štyrmi. Filtračný výkon vami vybranej filtrácie by mal byť vyšší ako číslo, ktoré vám vyšlo.

Testovanie vody nepodceňujte

Aspoň raz týždenne vykonajte test bazénovej vody pomocou vhodného testera. Zamerajte sa hlavne na pH, obsah voľného chlóru vo vode, jej tvrdosť a alkalitu.

Hodnota pH by nemala vybočiť z rozmedzia 7-7,4. Vyššia hodnota môže stáť za vznikom zákalu vody, znížiť účinnosť chlórových prípravkov alebo podráždiť pokožku a oči. Nižšia hodnota tiež môže spôsobiť podráždenie, okrem toho je častým vinníkom korózie nerezových častí bazéna.

Tvrdosť vody by mala byť maximálne 18 ° N.

Alkalita by mala byť medzi 80-120ppm.

Obsah voľného chlóru by sa mal pohybovať medzi 0,3 a 0,6 mg / l.

Nezabúdajte ani na dezinfekciu vody

Na dezinfekciu bazénovej vody sa najčastejšie používa chlór, ktorý vodu zbaví všetkých nežiaducich nečistôt, vírusov a baktérií. Hitom poslednej doby je ale slaná voda a používanie solinátora.

Medzi jeho výhody patrí to, že nahradí použitie chlóru nejodizovanou soľou, čo je šetrnejšie k ľudskej pokožke, čo je vhodné pre alergikov a malé deti, navyše z bazéna neucítite zápach chlóru. Ako sa o vodu vo vašom bazéne postaráte vy?

Komerčný článok