Ako si vyrobiť jednoduchý vintage náramok

Týmto návodom si vytvoríte mnoho zaujímavých náramkov za krátky čas. Získajte tak originálne vintage náramky podľa svojej fantázie, poradíme ako na to. Na výrobu náramkov budeme potrebovať len kliešte na šperky, komponenty na zapínanie, rôzne ozdoby, farebnú kožu, bielu klobúkovú gumu a retiazku. Lepšie je rovno všetko vidieť, preto je na konci video, kde je celý postup krok za krokom.

Ako si vyrobiť jednoduchý vintage náramok
Ako si vyrobiť jednoduchý vintage náramok (Zdroj: YouTube)

Ak máme všetko pripravené, môžeme začať. Veľkosť gumy a kože si nastriháme podľa obvodu ruky, vezmeme gumu a ozdobu. Gumu prevlečieme do uzlíka cez ozdobu z oboch strán. Ďalšie ozdoby prevlečieme podobne pomocou kože. Keď máme hotové všetky tri náramky vezmeme retiazku a komponenty na zapínanie. Na tento náramok sa hodí podlhovastý – obdĺžnikový spojovací komponent. Na tento komponent dáme pár očiek retiazky, zapínaciu časť a druhú časť spojovacieho komponentu dáme zopár očiek retiazky a krúžok. Znova si premerajte veľkosť náramku a podľa potreby skráťte. Konce gumy jemne ohrejte zapaľovačom, aby sa guma nestrapkala.

VIDEO: Ako si vyrobiť jednoduchý vintage náramok

Teraz všetky konce náramku poskladáme k sebe a vložíme do spojovacieho obdĺžnikového komponentu, ktorý pomocou kliešťov uzavrieme. Pri tomto kroku je treba dať pozor, aby sa jednotlivé časti náramku nepoprehadzovali, lebo po stlačení spojovacieho komponentu je ťažké dať do znova do poriadku. Ak je náramok príliš voľný, odoberte pár očiek retiazky a je to hotové.