Aktívne látky, ktoré vám pomôžu s liečbou akné

Ak máte akné, tak asi viete, že to nie je jednoduchá záležitosť. Často neviete, čo s tým, čo môžete a nemôžete používať. Jedným z najnovších riešení, ktoré ponúka kozmetický priemysel, sú séra z aktívnych látok. Tieto látky sú obsadené v určitom percentuálnom množstve, ktoré dokáže zlepšiť stav pleti, no nepoškodí ju. Ktoré aktívne látky odporúčame na liečbu akné?

Aktívne látky, ktoré vám pomôžu s liečbou akné (Foto: unsplash.com)

Retinol

Retinol alebo inak aj vitamín A je pre pokožku naozaj prospešný. Dokáže ju liečiť nie len z vnútra, ale aj keď ho aplikujete priamo na pokožku. Dokonca aj liečivá, ktoré sa predpisujú na závažnejšie formy akné obsahujú práve veľké množstvo vitamínu A. Treba s ním začínať postupne, ideálne so sérom s 0,2 % retinolom. Potom toto percento môžete zvyšovať ako si vaša pokožka začne zvykať. Retinol sa neodporúča používať v tehotenstve, pretože môže ovplyvňovať vývoj bábätka, na to si treba dať pozor.

Niaciamid

Vitamín B3 je vo vode rozpustný, spolupracuje s prírodnými látkami v pokožke a viditeľne zlepšuje jej stav. Dokáže zlepšovať akné, veľké póry, nerovnomerný tón pleti aj elasticitu pokožky. Pleť chráni pred nečistotami v ovzduší a posilňuje jej ochrannú bariéru. Niaciamid je možné kombinovať s viacerými aktívnymi látkami. Nie je treba čakať s tým, aby ste niaciamid zaradili do svojej starostlivosti. Kombinujte ho aj s SPF, aby bola pleť maximálne chránená.

AHA A BHA kyseliny

Aj keď sa jedná o dve rôzne kyseliny, tak ich môžete kombinovať, dokonca bývajú často súčasťou jedného produktu. AHA kyselina sa hodí pre ľudí so suchšou pokožkou, pretože rieši problémy so šupinkami, vráskami a stratou elasticity. BHA kyselina účinkuje na problematickú a mastnejšiu pleť so sklonom k upchávaniu pórov. Obe kyseliny vnikajú hlboko do pokožky, rozpúšťajú lipidy a zlepšujú stav pleti. Kyseliny sú vo vyššej koncentrácií, takže treba byť s používaním opatrný.