Čo jesť, aby ste mali zdravšie a dlhšie vlasy?

Vlasy – koruna krásy. No ak chcete, aby boli aj vašou korunou krásy, mali by ste sa o ne poriadne starať. Je za nami leto, kedy slnko, soľ z mora a aj neustále namáčanie vlasy vysušilo. A je načase, aby sme im dopriali poriadnu regeneráciu. Okrem starostlivosti z vonka je dôležitá aj starostlivosť zvnútra, preto vám dnes ukážeme, ktoré potraviny dopomáhajú k dosiahnutiu dlhých a zdravých vlasov. 

Čo jesť, aby ste mali zdravšie a dlhšie vlasy? (Foto: unsplash.com)

Losos

Ak ste milovníčkami lososa, nebojte sa ho pravidelne zaradzovať do svojho jedálnička, pretože je nie len veľmi chutný, ale vďaka nemu budete mať krásne zdravé a dlhé vlasy. Obsahuje totiž omega-3 mastné kyseliny, ktoré pomáhajú pri vypadávaní vlasov, vyschnutých a málo pružných vlasoch. Ak ale nemáte radi lososa, siahnuť môžete po akejkoľvek inej rybe.

Vajíčka

Vajíčka sú takým vnútorným kondicionérom na vaše vlasy. Telo totiž používa látku – biotín – na výživu vlasov od korienkov po končeky. No často to nie je dostatočné a keďže vlasy sú vysušované slnkom, šampónmi aj chlórom z vody, potrebujete vyživovanie vlasov poriadne naštartovať. Práve vajíčka sú plné tohto „kondicionéru“, a tak podporujú rast vlasov spolu so znižovaným ich vypadávania.

Strukoviny

Sú úplne základnými a asi najjednoduchšími potravinami na varenie, a aj tak ich množstvo z nás nekonzumuje v takom množstve, v akom by sme mali. Strukoviny by mali byť jedným zo základných kameňov zdravej a vyváženej stravy. Okrem rôznych účinkov v oblasti zdravia pomáhajú aj na zdravé a dlhé vlasy. Obsahujú totiž zinok, železo a aj spomínaný biotín, ktoré hrajú veľkú rolu u zdravia vlasov. Strukoviny by ste preto mali jesť aspoň dvakrát do týždňa.