Kolagén: Bielkovina mladosti lepšia ako botox

Môžeme sa sťažovať na rôzne nespravodlivosti, no pokiaľ ide o kolagén, príroda je rovnako (ne)spravodlivá ku všetkým. Najskôr ho naše telo produkuje neúrekom, no už niekedy okolo dvadsať päťky sa jeho výroba spomalí a po štyridsiatke sa netvorí takmer žiaden.

Kolagén: Bielkovina mladosti lepšia ako botox
Kolagén: Bielkovina mladosti lepšia ako botox (Foto: pharmamkl.sk)

Kolagén je telu prirodzená bielkovina, ktorá je základnou stavebnou látkou všetkých podporných tkanív. Povedané ľudskou rečou, tvorí kosti, svaly, kĺby, šľachy, ale aj kožu, väzivá, chrupavky, ďasná… V tele takmer niet miesta, kde by sa nenachádzal. Až 30 % zo všetkých bielkovín v tele – a že je ich neúrekom – tvorí kolagén. Vďaka nemu najskôr vyrastieme do krásy a sily, naše telá sú pružné, ohybné, takmer dokonalé. A potom to príde. Dielo prírody je hotové – vyrástli sme a dospeli a kolagénu začne ubúdať. Mohlo by nám to byť úplne jedno, keby jeho úbytok nebol taký nepríjemný. Veď sa prejaví na zdraví aj na vzhľade!

Postupne kĺbom a svalom chýba výživa, zhoršuje sa ich pohyblivosť. A nielen to. Nie nadarmo sa kolagén označuje ako bielkovina mladosti. Ak ho máme nedostatok, telo stráca elasticitu, vädne, vráskavie, o slovo sa prihlásia bolesti kĺbov, možno až artróza, výnimkou nie je ani nepekná celulitída, suché, krehké a lámavé vlasy a nechty.

Čo s tým?

Nie je problém zadovážiť si nejaký kolagénový krém či gél. Odborníci sú však dosť skeptickí pri šanciach, s akými sa kolagén z pokožky dostane do tela. Výraznejší efekt má kolagén, ktorý vypijeme, čím sa do nášho tela dostane biologicky dostupnejším a účinnejším spôsobom. Tekutý kolagén Optimal Plus F – PRO Collagen vo forme peptidov od spoločnosti Pharma MKL obsahuje ako jediný na trhu až 8000 mg kolagénu v dennej dávke a hydrolyzovaný rybí kolagén peptan F5000, ktorý dokáže ľudské telo rýchlo a bezpečne vstrebať. Podľa klinických štúdií je jeho vstrebateľnosť dokonca vyššia ako 89%. Ďalším príjemným účinkom kolagénu Optimal Plus F – PRO Collagen je, že v tele „nakopne“ produkciu vlastného kolagénu a vďaka ďalším cenným zložkám, ako je kyselina hyalurónová, vitamín C, zinok či kyselina listová, je zaručená výrazná redukcia znakov starnutia ako vrásky či ovisnutá koža, čím sa docieli efekt mladistvého vzhľadu. Starnutie a sním spojené nepríjemnosti sa však úplne zastaviť nedajú, ale vďaka kolagénu sa dajú spomaliť.

Produkt si môžete kúpiť v lekárňach a na stránke www.pharmamkl.sk.

Text:PR