Kyselina hyalurónová – pre krásu aj zdravie

Určite ste už počuli o tom, že sa práve táto kyselina necháva pichať do pier na ich zväčšenie, zároveň je to však látka telu prirodzená, ktorá sa do organizmu postupne vstrebáva. Taktiež sa už táto kyselina začala pridávať do krémov a sú s ňou aj rôzne nápoje či tabletky. Na čo všetko je teda táto kyselina dobrá a kde všade ju môžete nájsť? 

Kyselina hyalurónová - pre krásu aj zdravie
Kyselina hyalurónová – pre krásu aj zdravie (Foto: unsplash.com)

Čo je kyselina hyalurónová?

Možno tento pojem poznáte, no viete čo vlastne znamená? Kyselina hyalurónová sa nachádza prirodzene v našom tele, v bunkových stenách organizmu. Je vo forme gélu, ktorý na seba viaže tekutiny a dokáže sa zväčšiť až tisícnásobne. Nájdete ju vo viacerých častiach a orgánoch v tele, napríklad v ďasnách, dýchacích cestách a na slizniciach. No najviac sa jej nachádza v pokožke, preto je tak obľúbené mať ju v pleťových krémoch.

Účinky kyseliny hyalurónovej

A čo všetko môže táto kyselina pre vaše telo urobiť? Hovorí sa o nej nie len ako o zázračnom prostriedku proti starnutiu pri pravidelnom používaní, ale aj ako dôležitú súčasť na hydratáciu pleti. Okrem toho sa pleť vďaka tejto kyseline lepšie regeneruje, zmierňuje celulitídu, chráni pokožku pred vonkajším znečistením a zlepšenie farby pleti. Čo sa týka medicínskeho hľadiska, tak sa táto kyselina používa proti bolesti kĺbov, svalové problémy, zápaly ďasien či popáleniny. Používa sa tiež aj pri intímnych ťažkostiach a problémoch s erekciou. Kyselina hyalurónová je naozaj všestranná, preto by ste sa jej určite nemali vyhýbať, ale skôr ju treba v kozmetike a liečivách vyhľadávať.

Ak nakupujete online, určite poznáte kupóny a zľavové kódy, vďaka ktorým nakúpite lacnejšie. Na stránkach https://www.kuponynazlavu.sk/ nájdete, ako už názov prezrádza kupóny na zľavy, ale aj prehľad výhodných zliav, výpredajov a akcií. Ušetrite v obľúbených obchodoch aj desiatky eur a to pri každom nákupe.