Obdobie PO PÔRODE – RADY A TIPY ako ho zvládnuť

Pôrodom začína nové obdobie vo vašom živote. Nové povinnosti a starosti. Zároveň je jasné, že sa necítite najlepšie, takže sa tejto etape života prispôsobujete o to ťažšie. Môžete sa na to akokoľvek pripraviť, no realita bude vždy iná a drsnejšia. Ako sa v tomto období nezblázniť? Máme pre vás rady a tipy, ako ho zvládnuť.

Obdobie po pôrode – rady a tipy ako ho zvládnuť (Foto: unsplash.com)

Nemyslite na poriadok

Každá z nás chce mať v domácnosti neustále poriadok. Cítime sa tak najlepšie. No povedzme si úprimne, po pôrode je to asi posledná vec, na ktorú chceme myslieť. A necíťte sa preto zle. Každá jedna mama sa chce venovať hlavne svojmu bábätku, takže ostatné veci musia ísť na druhú koľaj. Neporiadok na vás alebo vášho partnera počká, no chvíle strávené s bábätkom sú pre vás najdôležitejšie.  Pomôže aj taký robotický vysávač, viaceré sú veľmi tiché a upratovať môžu keď ste napríklad na prechádzke. S kupónom alebo zľavovým kódom zo stránok www.zlavove.sk ešte aj ušetríte pri online nákupe.

Káva je váš najlepší priateľ

Počas tehotenstva sa káva neodporúča piť. Teda, musíte ju piť v obmedzenom množstve. Po pôrode sa k tomuto priateľovi môžete opäť vrátiť. No a pri nedostatku spánku, ktorý s novonarodeným bábätkom prichádza, je káva opäť nevyhnutná vec pre existenciu. Samozrejme, ak kojíte, tak nemôžete vypiť kávu v neobmedzenom množstve, no stále vás vie šálka či dve počas dňa povzbudiť. 

Tu však pozor na správnu prípravu. Tradičný „slovenský turek“ je záťažou pre naše trávenie, žalúdok aj srdce. Odborníci na prípravu kávy v tom majú jasno, TEST kávovarov vybral najlepší kávovar pre prípravu kávy ako z kaviarne.

Zrušte návštevy

Je jasné, že po pôrode vás aj bábätko budú chcieť vidieť všetci blízky a priatelia. No nie každej mamičke to je príjemné a každá potrebuje svoje množstvo času. Či už na zotavenie, ale aj na to, aby si zvykla na starostlivosť o bábätko. Nebojte sa návštevy odmietnuť až do vtedy, kým sa nebudete cítiť úplne pripravená. Jediné, čo v tomto období oceníte, sú hotové jedlá pripravené od babky. 

Doprajte si oddych

Áno, dá sa aj s dieťaťom. Nemusíte ísť ani ďaleko. Za relaxom netreba cestovať do zahraničia, kvalitná ponuka je aj u nás a aj dieťa lepšie zvládne skôr krátke cesty ako dlhé hodiny cestovania. Na stránkach Nákupnej poradne hľadali za vás, pozrite čo vybrali pre najlepší oddychový pobyt pre dvoch – samozrejmosťou je wellness aj zvýhodnená cena pobytu.