Starostlivosť o pleť na jar – čo treba do svojej rutiny pridať?

Väčšina žien si nájde svoje obľúbené produkty, ktoré vedia, že im vyhovujú a počas roka sa ich rozhodnú nemeniť. Treba si ale uvedomiť, že tak ako počasie, tak sa aj menia požiadavky vašej pleti. Nebojte sa kozmetiku obmieňať a skúšať nové produkty. Čo pridať do starostlivosti o pleť počas jari?

Starostlivosť o pleť na jar – čo treba do svojej rutiny pridať? (Foto: unsplash.com)

Hydratácia a živiny

To je to najdôležitejšie, čo vaša pleť na jar potrebuje. Počas zimy bola veľmi namáhaná hlavne počasím a teplotami, takže v nej zostalo minimum týchto látok, ktoré ju udržiavajú v dobrom stave. Do svojej jarnej rutiny starostlivosti o pleť sa nebojte pridať nejaký poriadne výživný krém, prípadne aj séra s vitamínmi a aktívnymi látkami. Samozrejmosťou sú už aj masky na pleť, ktoré jej dodajú najviac hydratácie a poriadne ju rozžiaria.

NÁŠ TIP: Pri nákupe online využívajte zľavové kódy. Tisíce do stoviek obľúbených slovenských eshopov nájdete na rovnomenných stránkach www.zlavove-kody.sk, kde nájdete zľavy k nákupu do eshopov Notino, Brasty, Elnino, Vivantis ďalších. Ušetriť môžete aj desiatky eur a to pri každom nákupe.

Nebojte sa exfoliácie

Tak ako nám vypadávajú vlasy alebo lámu sa nám nechty, tak nám odumierajú bunky na pleti. Keď ich neodstránime, vzniká nerovný povrch a môže to mať vplyv aj na vznik vyrážok a upchatých pórov. Nebojte sa siahnuť teda po mechanických alebo chemických exfoliantoch, ktoré vás odumretej pokožky zbavia. Zároveň pleť hĺbkovo čistia. Ak používate silnejšie typy peelingov, tak potom nezabúdajte na ochranu proti slnečnému žiareniu použitím ochranného faktoru. 

NÁŠ TIP: Nezabúdajte využiť rôzne sezónne akcie. Ušetriť tak môžete nemalé peniaze. Nemusíte sledovať množstvo eshopov naraz, aktuálne akcie a zľavy nájdete na stránkach www.ikupony.sk, kde sú všetky zľavy k nákupu do obľúbených online obchodov.