Držíte diétu? Nemusíte počas nej piť len vodu!

Ak patríte k milovníčkam drinkov, pravdepodobne ste už počuli, že podobne ako alkohol obsahujú veľa cukru, a preto nie sú vhodné v prípade, že sa práve chystáte chudnúť. Vedeli ste však, že existujú aj nízkokalorické drinky, ktoré si môžete dopriať aj počas akejkoľvek diéty? Čítajte ďalej!

Držíte diétu? Nemusíte počas nej piť len vodu!
(zdroj: unsplash.com)

Jeden – ale denne

Drink ideálny pri chudnutí je ten, ktorý má menej, než 160 kalórií. Hoci sa na prvý pohľad zdá, že taký nie je žiadny – opak je pravdou. Dôvod, prečo alkohol ruinuje naše chudnutie, je ten, že spomaľuje schopnosť tela spaľovať tuky a stimuluje tú časť mozgu, ktorá vyvoláva pocit hladu (preto vás niekedy po dvoch pohároch vína prepadne vlčí hlad). Na druhej strane to však neznamená, že si nemôžete dopriať takýto alkoholický miešaný nápoj vždy, keď naňho dostanete chuť. Dôležité je však aj to, koľko drinkov za sebou takto vypijete. Mal by to byť maximálne jeden denne.

Najjednoduchšie sú najmenej kalorické

Teraz sa pozrime na nízkokalorické drinky konkrétnejšie. Patrí medzi ne napríklad jeden z najjednoduchších, aké existujú – vodka so sódou. Táto kombinácia síce nie je pre slabé povahy, ale ak pridáte plátok citróna alebo limetky, chuť sa môže trošičku zjemniť. Jeden “panák” takéhoto nápoja má približne 95 kalórií. Podobne je na tom aj gin s tonicom, minimálne čo sa náročnosti prípravy týka. Dobré je však aj zvoliť diétny tonic, vďaka čomu váš drink dosiahne maximálnu hodnotu 64 kalórií. Radšej by ste si dali niečo sladšie? Osviežiť sa môžete aj Mojitom – obsahuje síce cukor, no stále patrí medzi nízkokalorické nápoje. 100 ml Mojita má približne 104 kalórií. Aj toho alkoholického. Chýbajú vám doma správne poháre, alebo iné náčinie na prípravu niektorého z týchto koktailov? Neváhajte si ich kúpiť aj online, vďaka našim zľavám a kupónom za výhodnú cenu.

Všetky ingrediencie sú dôležité

Drink, ktorý sa pripravuje z vodky, zázvorového piva a limetkovej šťavy má názov Moscow Mule. Aj tento koktail je nízkokalorický, hoci sa to na prvý pohľad nezdá. 100 ml má ešte menej kalórií, než Mojito – iba 74. Dať si pokojne môžete aj Cuba Libre. Kola (samozrejme, najelpšie diétna) a rum, nič viac = 93 kalórií. Vychutnávať si môžete aj iné drinky (pozrite si naše tipy na iné drinky a miešané nápoje), základom je však vedieť, ako pripraviť ich nízkokalorickú verziu. Nízkokalorický koktail by mal obsahovať vodku, gin, rum alebo tequilu, nakoľko ide o nízkokalorické druhy alkoholu. Nízkokalorické by mali byť aj iné prísady, ako sú rôzne sirupy a i. Smotana v Piňa Colade by mala byť napríklad nízkokalorická a namiesto sirupov sa dá využiť limetková šťava alebo mäta.