Najúčinnejšie diéty, ktoré neškodia vášmu telu

Existuje mnoho druhov diét, ktoré by ste mohli vyskúšať a množstvo z nich aj je účinných. No ak schudnete 10 kíl za mesiac len vďaka diéte, bude v tom háčik. A tej je práve v tom, že keď sa vrátite k normálnej strave, časť váhy sa vráti späť. Ako schudnúť efektívne, s rozumom a tak aby sa váha nevrátila?

Najúčinnejšie diéty, ktoré neškodia vášmu telu
Najúčinnejšie diéty, ktoré neškodia vášmu telu (Foto: pixabay.com)

Diéta 16:8

Druh diéty, ktorý by mohol vyhovovať najviac ľuďom. Aj štúdie potvrdili, že patrí medzi tie najúčinnejšie. Ide o to, že cez deň budete dávať telu energiu v podobe stravy iba počas 8 hodín, nezáleží však v ktorej časti dňa tých 8 hodín bude.

Zvyšných 16 hodín nebudete jesť a vaše telo začne čerpať energiu zo zásob, ktoré si ukladá. Nemali by ste ale počas tých 8 hodín jesť nezdravú stravu, skôr zvoľte vyvážené a plnohodnotné stravovanie. No pri tejto diéte môžete občas zhrešiť, ak je to vo vašich 8 hodinách jedenia.

„Vegetariánska“ diéta

V tejto diéte ide o to, že vylúčite z jedálnička mäso a znížite podiel živočíšnych produktov v jedálničku. Občas si ich dopriať môžete, no zameraná je hlavne na konzumáciu ovocia a zeleniny.

Využívať môžete aj tabletky na chudnutie, vždy však zvoľte len dobre známe a overené produkty. Myslite na svoje zdravie a dodržiavajte odporúčané a správne dávkovanie.

Keďže tie majú veľmi nízky obsah kalórií a tukov, môžete jej jesť väčšie množstvo. Nejde teda o nejaké veľké obmedzovanie na jedno jablko denne, preto by mohla byť táto diéta efektívna pre viacerých.

Proteínová diéta

Proteínová alebo keto diéta pozostáva – ako inak – z vysokého príjmu proteínov. Treba ich prijímať teda v každom jedle. Má 3 fázy – rýchle chudnutie, stabilizácia hmotnosti a návrat k normálnej strave.