Pravidelná chuť na sladkosti? Radšej vitamíny a vlákninu

Neutíchajúce maškrtenie sladkostí, keksov či balených koláčikov, nám pomáha dostať sa do duševnej pohody, ale napríklad pre také obličky nie sú rozhodne prínosom. Aj keď chutná čokoláda je pre mnoho z nás skutočne lákavou predstavou, musíte tomu odolať. Podobne je to aj pri nanukoch a zmrzline, aj keď je horúce letné počasie, nenechajte sa zlákať len tak.

Pravidelná chuť na sladkosti? Radšej vitamíny a vlákninu
Pravidelná chuť na sladkosti? Radšej vitamíny a vlákninu (Foto: unsplash.com)

Zvýšené dávky cukru a fruktózy spôsobujú prepuknutia kardiovaskulárnych chorôb, hypertenzie srdca a metabolického syndrómu. Nabudúce, ako pôjdete do obchodu a budete prechádzať okolo regálov s cukrovinkami a inými potravinami, pozorne si prečítajte zadný obal produktu a uprednostnite výrobky, ktoré obsahujú menej cukru a sú bohaté na vlákninu. Takéto výrobky sú oveľa zdravšie a pre naše telo oveľa viac prínosné.

Pred sladkým sa vyvarujte a vždy siahajte radšej po tých výrobkoch, ktoré sú bohaté na vlákninu, vitamíny, minerály a ďalšie látky, ktoré sú pre naše telo tak prospešné. Aj keď chutná čokoláda je pre mnoho z nás skutočne lákavou predstavou, musíte tomu odolať. Podobne je to aj pri nanukoch a zmrzline, aj keď je horúce letné počasie, nenechajte sa zlákať len tak.