Prečo nenosiť podprsenku? Tieto dôvody vás presvedčia

Asi každá žena sa teší na to, ako príde z práce a dá si tento „mučiaci nástroj“ zo seba dolu. Výnimiek, ktoré rady nosia podprsenku je veľmi málo. Je aj veľa ďalších dôvodov okrem nepohodlia, prečo by ste nemali nosiť podprsenku, okrem spomínaného nepohodlia. Patria tu taktiež aj zdravotné dôvody, ktoré môžu ovplyvňovať tvar a zdravie vašich pŕs. 

Prečo nenosiť podprsenku? Tieto dôvody vás presvedčia
Prečo nenosiť podprsenku? Tieto dôvody vás presvedčia (Foto: unsplash.com)

1.Lepší tvar pŕs

Podprsenka – tento kúsok oblečenia pre ženy, predstavuje pre mnohé občas veľkú dilemu. Je potvrdené, že ženy, ktoré podprsenku nenosia majú prsia pevnejšie. Podprsenka vlastne prsia stláča a to môže ich tvar deformovať. Taktiež keď nemáte podprsenku musia vaše prsia odolávať gravitácií, a tak posilujete svaly hrudníka. Dokonca sa môže stať, že sa prsia vďaka tomu zväčšia. Rýchla pomoc? Zistite ako zväčšiť poprsie.

2. Cirkulácia krvi

Keďže sú prsia v podprsenke v neprirodzenej polohe, môže to spôsobovať horšiu cirkuláciu krvi v tejto oblasti. Tento faktor taktiež prispieva k pevným prsiam, takže názor, že keď budete chodiť bez podprsenky, tak budete mať ovisnuté prsia je hlúposť.

3. Lepší spánok

Možno by ste tomu neverili (a možno ste jedna z nich), ale mnoho žien chodí spávať s podprsenkou. Nie len že to je nezdravé, dokonca to môže spôsobovať poruchy spánku a nespavosť. Keď už chcete nosiť podprsenku, tak by ste si ju mali dať dole aspoň na noc, aby si vaše telo poriadne oddýchlo.

4. Lacnejšia alternatíva

Ak si chcete kúpiť dobre padnúcu podprsenku z kvalitného materiálu, ktorá vám dlho vydrží, dokážete za ňu v súčasnosti zaplatiť aj desiatky euro. Keď však podprsenky nebudete nosiť, všetky tieto peniaze ušetríte! A tiež nebudete mávať problémy s tým, že vám presvitá žltá podprsenka cez biele tričko. Ak chcete predsa len novú, ušetriť môžete ak pozriete na najlepšie zľavové kupóny. Tisíce platných ich nájdete na známych stránkach https://www.kuponyzdarma.sk/, vďaka ktorým nezmeškáte ani žiadny výhodný výpredaj, zľavový kód alebo akciu.