Príjemný pohľad do vášho interiéru vďaka moderným žalúziám

Ako je známe, oči osoby sa nazývajú „zrkadlom duše“, potom o oknách môžeme povedať, že sú to oči nášho domu, bytu alebo kancelárie. A celý interiér miestnosti často závisí práve od ich dekorácie. Okno v dome odzrkadľuje vnútorné vlastnosti, chuť a charakter svojho majiteľa. Okná v kancelárii zasa nastavujú pracovníkov na lepší výkon a zdôrazňujú pevnosť a spoľahlivosť spoločnosti.

Príjemný pohľad do vášho interiéru vďaka moderným žalúziám
Príjemný pohľad do vášho interiéru vďaka moderným žalúziám (Foto: byvatmoderne.sk)

Vedeli ste, že?

Žalúzie sú zariadenia na ochranu pred svetlom, ktoré pozostávajú z vertikálne alebo horizontálne usporiadaných dosiek (lamiel). Tie potom regulujú prietok svetla a prúdu vzduchu do miestnosti. Prvé žalúzie sa objavili na začiatku 18. storočia, ale ich oficiálna výroba začala v roku 1841 v Amerike Johnom Hamptonom.

Boli to horizontálne lamely z dreva, ktoré sa otáčali šnúrou a niektoré podobné konštrukcie uvidíte dnes aj v mnohých filmoch. Postupom času existovali žalúzie z kovu, tkaniny, plastov, vertikálne, rolovacie, žalúzie alebo rolety, rímske žalúzie a iné typy. Obzvlášť populárne sú dnes ale vertikálne žalúzie, ktoré harmonicky zapadajú do interiéru každej miestnosti a zdôrazňujú jej účel, či už ide o oficiálne zariadenie alebo útulnú obývaciu izbu.

Multifunkčný doplnok a nevyhnutnosť moderných okien

Ak si chcete s nimi pekne zariadiť svoj domov aj vy, môžete si vybrať univerzálne vertikálne žalúzie. Tradičnou voľbou boli v minulosti rôzne závesy, ktorými vytvoriť útulnú atmosféru v miestnosti a chrániť priestor od ultrafialového žiarenia nebolo vždy jednoduché a celkom možné. Tieto tienenia sú jedným z moderných, štýlových a multifunkčných variantov dizajnu okien.

Veľmi jednoduchá inštalácia

Vertikálne žalúzie sú dizajnovo veľmi originálne a zároveň jednoduché. Pôsobia elegantne a moderne, čo sa veľmi často využíva v administratívnych budovách veľkých sídiel spoločností. Okrem toho je ale ich výhodou aj samotná inštalácia. Zvládnete ju aj sami a v priebehu niekoľkých minút. Po dobre odvedenej práci si potom môžete dať šálku lahodnej kávy pod peknou markízou na vašej terase, teraz je na to počasie ako stvorené.

Jednotlivé lamely sa v prípade potreby ľahko vymenia. Je to univerzálne riešenie a dokonalé tienenie vašich moderných okien, ktoré si budete s radosťou užívať.

Text:PR