Recept na jednoduchý a zdravý nápoj

Dehydratácia z nedostatku vody spôsobuje bolesti hlavy, migrénu, závraty, nízky tlak, pískanie v ušiach a v neposlednom rade zlé fungovanie metabolizmu. Nedokážete sa premôcť a dva litre vody za deň sú nadľudským výkonom? To je však chyba, vystavujete sa tak nebezpečenstvu hydratácie organizmu a s ňou spojenými zdravotnými problémami.

Recept na jednoduchý a zdravý nápoj
Recept na jednoduchý a zdravý nápoj (Foto: unsplash.com)

Ako však na jednoduché a zdravé nápoje na každý deň? Máme pre vás hneď niekoľko tipov, ako na to. Zamiešajte do krčahu s vodou plátky citrónu, lístky mäty, plátky uhorky. Oslaďte ju prírodnou šťavou alebo medom. Ak niektorú ingredienciu nemáte, to nie je problém, chutí to dobre, aj keď jednu-dve z nich vynecháte, razom tak je z jedného receptu hneď niekoľko. Skúste napríklad aj ďalšie ingrediencie, ako napríklad jablká, hrozno a ďalšie ovocie alebo škoricu. Z mäty môžete dostať viac štiav, keď ju najprv rozmixujete a precedíte. V lete odporúčame pridať ľad. Môžete sa aj naučiť holdovať príjemnému rituálu – čajovým seansám s priateľmi.

Aj keď píšeme o dvoch litroch na deň, je lepšie denne prijať aj viac tekutín, ak sú horúce dni alebo sa venujeme fyzickej aktivite, potrebujeme viac tekutín. Dva litre tekutín sú denný základ toho, ako sa vyhnúť dehydratácii organizmu. Určite skúste aj náš tip na zdravý a osviežujúci nápoj, hodí sa v každom ročnom období.