Aká farba vlasov je práve in? No predsa šedivá!

Je prirodzené, že v priebehu rokov sa nám znižuje produkcia prirodzeného pigmentu, ktorá dáva farbu našej pokožke, telu a predovšetkým vlasom. Šedivejšie vlasy dnes už môžete mať aj v tridsiatke a nie je na tom nič mimoriadne. V minulosti to bol pre ženy signál, aby si začali farbiť vlasy – dnes je to presne naopak.

Aká farba vlasov je práve in? No predsa šedivá!
(zdroj: unsplash.com)

Keď začne dochádzať pigment

Ženy aj muži dnes našťastie inklinujú k prirodzenejšiemu vzhľadu, než v minulosti. Preto sa v prípade vlasov veľmi populárnym stáva šedivý blending – ľahko sa udržiava, rešpektuje integritu vlasov a má v sebe aj významné posolstvo sebaprijatia sa v každom veku. O čo vlastne ide a komu sa to hodí? Naše vlasy sú pôvodne biele, ale pôsobením spomínaného pigmentu s dvoma zložkami (svetlou a tmavou) sa ich farba zmení. Šedivenia pri jeho strate sa môžeme zbaviť tónovaním, melírmi alebo farbením. Všetky tri spôsoby sú však viac, či menej pre naše vlasy škodlivé.

Pochváľte sa múdrosťou a skúsenosťou

Šedivý blending je technika, pri ktorej sa nefarbí celá hlava, len sa na šedivo odfarbia jednotlivé vybrané pramienky, takže v podstate ide o takú šedivú balejáž. Prirodzená farba sa vám bude potom harmonicky prelínať so šedivými pramienkami. Táto vlasová metodika vám umožní zachovať si prirodzenú farbu a zároveň ju aj zvýrazniť šedivými prameňmi alebo sivým melírom. Je teda najvyšší čas prestať za svoje šediny hanbiť a naopak, vystaviť ich svetu na obdiv, pretože šediny znamenajú aj múdrosť a skúsenosť.

Aj keď ste už farbili a viac nechcete

Pre koho je šedivý blending určený? Predovšetkým pre tých, ktorí si nechcú, prípadne z dôvodu kvality vlasov nemôžu nechať farbiť celú hlavu farbou na vlasy a ani úplne prekryť šediny. Pre tých, ktorí si chcú šedivé vlasy ponechať, ale zároveň túžia po modernom účese. Pre tých, ktorí hľadajú farebný variant s nízkymi nárokmi na úpravu. A v neposlednom rade aj pre tých, ktorí chcú prejsť od silného farbenia vlasov k niečomu prirodzenejšiemu. Šedivý blending sa robí tak, že kaderníčka vám najprv zosvetlí veľké časti vlasov jemnou balejáž technikou a potom zvýrazní ten efekt na niekoľkých jemnejších prameňoch, aby sa zmiešali s prirodzene prítomnými šedinami. Ide teda o pomerne ľahké farbenie a účes si nevyžaduje veľkú úpravu, takže návštevy kaderníčky môžete odložiť aj o pár mesiacov.